Balls Mahoney

Z WrestlingPedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Balls Mahoney

Zdjęcie, Balls Mahoney.

Informacje:

Prawdziwe imie: Jonathan Rechner

Waga: 160 kg

Wzrost: 1.87 m

Data urodzenia: 11 kwiecień 1972

Debiut: 1987

Miejsce urodzenia: Carteret, New Jersey

Trener: Larry Sharpe

Akcja konczaca: Nutcracker Suite

Ulubione akcje: Chair Shot, Ball Breaker, New Jersey Jam, Balls Combo

Feudy: The Dudley Boyz, Da' Baldies, Bam Bam Bigelow, Homicide, Kevin Thorn & Ariel

Poprzednie gimmicki: Balls Mahoney, X-anta Klaus, Boo Bradley, Abbudah Singh, Abudda Dein, John "Balls" Mahoney, "Hardcore Chair Swingin' Freak", "Mr. Chair Shot"

Jonathan Rechner (urodzony 11 kwietnia 1972 roku) znany bardziej jako Balls Mahoney jest profesjonalnym wrestlerem pochodzenia amerykańskiego. Mahoney jest najbardziej znany ze swoich występów w federacji Extreme Championship Wrestling pod koniec lat 90 I na początku 2000. Aktualnie zawodnik ten ma podpisany kontrakt z federacją World Wrestling Entertainment i występuje w brandzie ECW.


Kariera

Smoky Mountain Wrestling

Jon Rechner występy jako zawodnik rozpoczął w 1987 roku po treningu w Monster Factory, i występował w małych federacjach niezależnych jako Abbudah Singh. Pojawił się również w gimmicku heelowym - Boo Bradley (gimmick wziął się od postaci Boo Radley`a z filmu "To Kill a Mockingbird") w 1994 w federacji Smoky Mountain Wrestling gdzie prowadził długo feud z Chrisem Candido. Pierwotnie Boo był w Tag Teamie z Candido, którego managerem była Tammy Sytch, która po kilku miesiącach odwróciła się od niego. Bradley przez krótki okres czasu występował w Tag Teamie z Cactus Jackiem, jednak nie osiągneli razem większych sukcesów.


World Wrestling Federation

W 1995 Jonathan na krótko pojawił się w federacji World Wrestling Federation jako Xanta Klaus. W grudniu, na gali "In Your House" PPV, zarówno Savio Vega jak i "Santa Claus" zabawiali fanów. Jako Xanta, Rechner pojawił się w federacji tylko kilka razy, po czym zniknął z TV.


Extreme Championship Wrestling

W 1997 roku Rechner podpisał kontrakt z federacją Extreme Championship Wrestling I rozpoczął występy jako Balls Mahoney. Rechner zawszy wychodził na ring z metalowym krzesłem, wykorzystując je podczas walki w najmniej oczekiwanym momencie. Wychodził na ring przy muzyce AC/DC - Big Balls. W federacji ECW Balls stworzył Tag Team z Axlem Rottenem, znanym z krwawych I brutalnych pojedynków - "Hardcore Chair Swinging Freaks". Później wraz z Masato Tanaka zdobył w ECW Tag Team Titles. Występował również w Tag Teamie ze Spike`m Dudley`em I jeszcze dwurkotnie posiadał pas mistrzów Tag Teamu, aż do 2001 roku, kiedy ECW przestało istnieć.


Scena niezależna

Po karierze w ECW Rechner spędził kilka lat na ringach federacji niezależnych, głównie w federacjach USA Pro Wrestling (UXW), Juggalo Championshit Wrestling, gdzie był w unii ze stajnią The Dead Pool (Violent J, Shaggy 2 Dope, Raven) pod nazwą The Dead Pool 2000. Pojawił się również w federacji Total Nonstop Action Wrestling, walcząc w Tag Teamie z The Sandmana przeciwko The Gathering.


World Wrestling Entertainment

W 2005 Mahoney pojawił się w federacji World Wrestling Entertainment promując gale ECW One Night Stand. Wział udział w brawlu razem z Axlem Rottenem z Kid Kashem, Tommy Dreamerem, The Sandmanem, Dudley Boyz i Blue World Order. Po gali Mahoney i Rotten wyszli na ring zapraszając do walki zawodników z brandu RAW i Smackdown. W 2006, kiedy WWE przywrócio ECW jako osobny brand, jednym z pierwszych ogłoszeń federacji była informacja dotycząca podpisania kontraktu z Ballsem Mahoney`em. Balls występował znowu jako Tag Team z Axlem Rottenem, jednak ten kilkukrotnie nie pojawił się na wyznaczonych galach co doprowadziło do jego zwolnienia z federacji. Wtedy też Balls rozpoczął występy jako single wrestler. Podczas promocji ECW Balls pojawił się 5 czerwca na gali RAW i wraz z innymi zawodnikami ECW zaatakowali aktualnego mistrza federacji - Johna Cene. Po raz kolejny, Balls pojawił się w walce "WWE vs. ECW team battle royal" na gali WWE vs. ECW Head to Head 7 czerwca. Tego wieczoru ogłoszona została walka Ballsa Mahoney`a z Masato Tanaka na gali One Night Stand pay-per-view, którą Mahoney wygrał za pomocą krzesła. Kiedy zadebiutowała gala ECW on Sci Fi, Balls nie miał wielkiej roli w promocji brandu, walcząc raczej sporadycznie. 12 września na gali ECW on Sci Fi Mahoney rozpoczął feud z Kevinem Thornem, kiedy Thorn i jego towarzyszka - Ariel interweniowali w jego walce z René Duprée. W następnym tygodniu Balls zatrudnił Francine która tym samym powróciła na ringi ECW, wdając się w walkę z Ariel. Niedługo później Francine została zwolniona z federacji. 2 stycznia 2007 na gali ECW on Sci Fi, Mahoney stracił jeden ząb podczas walki z Kevinem Thornem. Niedługo później Balls rozpoczął krótki feud ze Snitsky`m. 4 czerwca na gali ECW, Balls, Tommy Dreamer i Sandman walczyli z Bobby Lashley`em w 3 on 1 Hardcore Handicap Match, którego stawką był tytuł ECW Championship. 7 sierpnia 2007 na gali ECW, Balls walczył, i przegrał walkę z The Mizem.Stajnie

Million Dollar Corporation (WWF, 1995): Ted DiBiase, Irwin R. Shyster, Nikolai Volkoff, Kama, Tatanka, Bam Bam Bigelow, False Undertaker, The Ringmaster, The 1-2-3 Kid, Sid

The Baptized (USA Pro Wrestling, 2003): Christopher Daniels, Mafia

Fuyuki's Army (FMW, 2000): Kodo Fuyuki, Sandman, Vic Grimes, NOSAWA, Paul LeDuc, Mitsunobu Kikuzawa

Team ECW (FMW WEW, 2000): Kodo Fuyuki, Pitbull №1, Kyoko Inoue, Masato Tanaka, Chocoball Mukai

Team ECW (NWA, 2004): Jason Knight, Chris Candido, Johnny Candido, Talia

ECW Originals (ECW, 2007): Rob Van Dam, Sabu, Tommy Dreamer, The Sandman


Tag Teamy

The Hardcore Swinging Freaks (ECW): Axl Rotten

- (ECW): Masato Tanaka

- (ECW): Spike Dudley

- (WWC): Rip Rogers


Tytuly

ECW: World Tag Team Champion [3]

SMW: Beat the Champ Television Title [2]

XICW: Heavyweight Title

ACW: Heavyweight Title, Hardcore Title

USA Pro Wrestling (UWX): USA Pro Heavyweight Title [7]

MEWF: Mid-Atlantic Heavyweight Title

WWC: Puerto Rican Heavyweight Title, Tag Team Title [2]

NWA: New Jersey Television Title

IWC: Heavyweight Title

AWWL: Heavyweight Title

NWS: Hardcore Title

MAW: Heavyweight Title

IWA: Hardcore Title

UWA: Heavyweight Title