Kid Kash

Z WrestlingPedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Kid Kash

Zdjęcie, Kid Kash.

Informacje:

Prawdziwe imie: David Cash

Waga: 91 kg

Wzrost: 1.75 m

Data urodzenia: 31 lipiec 1969

Debiut: 1990

Miejsce urodzenia: Johnson City, Tennessee

Trener: Ricky Morton

Akcja konczaca: The Money Maker, Flying Frog Splash, The Dead Leve

Ulubione akcje: The Money Roll (Asai Twisting Moonsault), Hurracanrana, SmashMouth, The Bankroll (Fisherman Brainbuster onto knee), Kash on Delivery/K.O.D. (Elevated Boston Crab), Springboard Sommersault Dropkick, The Iron Claw, The Bankruptcy (Elevated Cradle Neckbreaker), Flying Frog Splash, The Money Drop (Brainbuster onto knee), Moonsault, Diving Huracanrana, Spinning Heel Kick, Slingshot Hurracanrana, Headbutt

Feudy: Tajiri, Super Crazy, Little Guido, Danny Doring, Roadkill, Justin Credible, Joel & Jose Maximo, Trinity, The Amazing Red, Erik Watts, DLo Brown, Apollo, AJ Styles, Dustin Rhodes, America's Most Wanted, The Mexicools, Sho Funaki, Paul London, Brian Kendrick

Poprzednie gimmicki: Kid Kash, Cash, David Jericho, "Notorious K.I.D", David Cash, David Tyler Morton Jericho, Davey Kash, The Crow, Davey Johnson, Tyler Jericho, "Mr. TNA" (Total Nonstop Attitude), Kid Cock, Davey Jericho

David Cash (ur. 31 lipca, 1969 roku), bardziej znany jako Kid Kash, to amerykański wrestler pracujący w takich federacjach jak Extreme Championship Wrestling, Total Nonstop Action i World Wrestling Entertainment.


Początki Kariery

Cash dorastał jako spragniony wrestlingu, fan. Oglądając National Wrestling Alliance a później WCW, bardzo mocno myślał o zostaniu wrestlerem. W 1994 roku, na siłowni w Stuarts Draft w Virginii, David przedstawił się lokalnemu promotorowi, Marvinowi Wardowi, który zaproponował aby ten wpisał się do karty na Eastside Speedway, które miało odbyć się jeszcze tej nocy. David zgodził się, po czym wysłuchał kilku rad od wrestlerów znajdujących się na siłowni. Mówili mu oni m.in o tym, żeby próbował kilka razy skoczyć, używając lin a potem podłożył się przeciwnikowi. Podniecony Dave, czekając na swój występ, dostał strój w jakim miał wystąpić. Jak się później okazało, Kash walczył przebrany za postać z filmu "The Crow" , co miało miało miejsce na długo przed tym zanim zrobił to Sting.

David Cash w swoim debiucie spisał się zaskakująco i od razu został dostrzeżony przez wrestlingowych weteranów - Ricky'ego Mortona i Tima Hornera. Podczas walki, Cash wykonał perfekcyjnie Hurracanrane, której nauczył się oglądając walki Scotta Steinera. Zachwycony młodym talentem, Ricky Morton, zabrał Davida na 5 lat ciężkiego treningu, obiecując mu sukces w przyszłości. Siedząc cicho, David nasłuchiwał konwersacji między Wahoo McDanielem, Gregiem Valentinem, Robertem Gibsonem i Rickym Mortonem, którego za młodu uważał za swój autorytet. W ten sposób, młody i niedoświadczony wrestler uczył się całej psychologii wrestlingu. Jak sam mówił, był "ludzkim workiem treningowym" dla 4 wrestlerów, na którym ci trenowali stiffowe kopy i przeróżne submissiony, poddając wyzwaniom ciało wrestlera.

Extreme Championship Wrestling

Swój pierwszy znaczący występ, Cash zaliczył w połowie 1996 roku w ECW. Pojechał on razem ze swoim przyjacielem i tag partnerem - "Heavy Metal" Riciem Savagem na gale do Filadelfi. Jako iż Ric Savage był dobrym znajomym New Jacka i Roba Van Dama, bez problemu wkręcił Davida do federacji. Savage występował przez kilka miesięcy w tagu z Cashem, który walczył jeszcze wtedy jako David Jericho. Wkrótce jednak przyjaciel Casha przeszedł z ECW do NCW Wrestling, po czym ten na któtko opuścił ECW i powrócił do indy. Niedługo potem, Cash pojawił się na house show WWF i stoczył walkę przeciwko Too Cool, podczas której złamał obie kostki wykonując Hurracanrane na Scottym 2 Hotty.

Pod koniec 1999 roku, po wyleczeniu kontuzji, Cash powrócił do ECW i przyjął gimmick - Kid Kash, który wział się z jego niesamowitego podobieństwa do znanego muzyka - Kid Rocka. Pod nowym ringname, Cash za theme używał piosenki Kid Rocka - "Bawitdaba" , oraz wchodził na ring w ubraniu podobnym do tego w jakim występował Kid Rock. Kilka miesięcy po swoim powrocie, podczas walki z walczącym bardzo stiffowo tag teamem - The Dupps, Bo Dupp wykonał niezaplanowany Frog Splash na twarz Kid Kasha, lamiąc mu szczęke. Na nieszczęście wrestlera, wszystkie szpitale były zawalone ludźmi z powodu panującej w tamtym czasie epidemii grypy w Atlancie i musiał się on udać do prywatnego lekarza. Mimo pozostałości po kontuzji Cash nadal walczył, przez co zyskał niesamowity respekt u Paula Heymana i wrestlerów ECW.

Niedługo potem, Cash całkowicie wyleczył kontuzje i mógł walczyć juz w tag teamowych walkach high-flyierów. Na Living Dangerously 2000, David stoczył świetną potyczkę z Mikiem Awesome o ECW World Heavyweight Title, która jednak przegrał dostając Awesomebomb na stół. Przez cały okres pobytu w ECW, jego drużynowymi partnerami byli tacy wrestlerzy jak RVD, Super Crazy, Sandman czy Nova. 22 sierpnia 2000, Kash pokonał Rhino i zdobył ECW Television TItle, które stracił miesiąc później w rewanżu. Kid Kash był świetnym high-flyierem, który walczył aż w ECW, aż do upadku tej federacji.

World Championship Wrestling

21 marca 2001, Kid Kash zadebiutował w WCW jako "Cash" . Miało to miejsce na ostatnim w historii Thunder, na którym Cash poległ w walce z dawnym kolegą z ECW - Jasonem Jettem.


Total Nonstop Action Wrestling

14 sierpnia 2002 roku, Kash pojawił się w TNA i stał się częścią X Division, grając rolę zarozumiałego a jednocześnie odpychającego heela. 12 lutego, 2003 roku, Kid Kash pokonał Sonnego Siaki i zdobył TNA X-Division Championship, które posiadał do 30 kwietnia do walki z Amazing Redem. Kash stoczył w TNA, kilka bardzo dobrych feudów z takimi zawodnikami jak James Storm, Dusty Rhodes, Jeff Hardy i AJ Styles.

31 Marca, 2004 roku, Kash stworzył tag team z Dallasem i zdobył 2-krotnie NWA World Tag Team Championship. Został on zwolniony z TNA w czerwcu 2004 w wyniku problemów z zarządem TNA, jednak powrócił kilka tygodni później i na Victory Road, wtrącił się do Piper's Pit z Jimmym Snuką, zarzucając Snuce, że tylko ześlizgiwał się z klatki a on sam rozwijał high-flying. Po roku został ponownie wyrzucony z federacji, za swój "za długi język" podczas wywiadu dla Wrestling News.


Juggalo Championshit Wrestling

Kid Kash pojawił się w Juggalo Championshit Wrestling - federacji założonej przez horrorcorową grupę muzyczną - Insane Clown Posse i odgrywał w niej rolę parodiującą Kid Rocka pod ringname - Kid Cock. Podczas swojego pobytu w federacji, był posiadaczem JCW Heavyweight Championship.


World Wrestling Entertainment

Przed pojawieniem się w WWE, Kash zadebiutował w rozwojowej federacji WWE - Ohio Valley Wrestling w maju 2005, w turnieju, który miał pomóc w podpisaniu kontraktu z WWE. Swoje pierwsze wystąpienie zaliczył podczas main eventu na ECW One Night Stand 2005, gdzie był jednym z wielu interweniujących. Swoją debiutową walkę stoczył na Sunday Night Heat z Tajirim, 19 czerwca 2005 roku, jednak dalej nie był z WWE związany kontraktem. 3 dni później, podczas wywiadu powiedział, że nie wiadomo, czy jest on tym, czego WWE szuka i może mieć tylko nadzieję. 3 września, podpisał jednak kontrakt i został przeniesiony do Deep South Wrestling - drugiej z rozwojówek WWE.

Już w swoim debiucie na PPV, Kid Kash wygrał WWE Cruiserweight Championship, pokonując Juventuda Guerrere na Armageddon. Po tym jak stracił tytuł na Royal Rumble 2006, został wrzucony do face'owego tag teamu z Jamiem Noble. Wkrótce, tag team Noble'a i Kasha został nazwany The Pit Bulls, a oni sami walczyli w obrożach na szyji tak jak oryginalni The Pitbulls w ECW, polując na Paula Londona oraz Briana Kendricka, którzy w tamtym czasie posiadali WWE Tag Team Titles. Tag team ich istniał do końca września 2006, aż do zwolnienia Kasha z federacji, za jego złe zachowanie.Po WWE

Kid Kash zaliczył występy w federacji Real Quality Wrestling, której gale można oglądać w Wielkiej Brytanii na The Fight Network. Kash walczył ponadto w Tewksbury w Pro Championship Wrestling na wyspach, robiąc świetne walki z Johnnym Stormem. Był też częścią main eventu na gali Theatre Royale w Waterford w Irlandii.


MMA

21 marca, 2008 roku, David Cash zaliczył profesjonalny debiut w MMA na gali w Frankfort. David przegrał walke z Brynem Brownem po 3 rundach, decyzją sędziów.


Tag Teamy

New Rock 'n' Roll Express (ECW): Ricky Morton

The Pit Bulls (WWE): Jamie Knoble

- (NWA): Dallas

- (NWA): Lance Hoyt

- (NWA): Abyss

- (NWA): Trinity

- (ECW/Memphis Wrestling): Ricky Morton


Tytuly

ECW: World Television Champion

NWA: X-Division Title, World Tag Team Title [2]

WWE: Cruiserweight Champion

XWF: First-ever Heavyweight Title, Cruiserweight Title, Battle Royal Winner [2001]

WWC: Junior Heavyweight Title

ACW: DDV Tournament Winner

JCW: Heavyweight Title

Memphis Wrestling: Southern Tag Team Title


Turnieje

NWA World Tag Team Title Tournament Winner [2004]

ACW DDV Tournament Winner [200?]