Perry Saturn

Z WrestlingPedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Perry Saturn

Zdjęcie, Perry Saturn.

Informacje:

Prawdziwe imie: Perry Satullo

Waga: 103 kg

Wzrost: 1.80 m

Data urodzenia: 25 pazdziernik 1966

Debiut: 1989

Miejsce urodzenia: Cleveland, Ohio

Trener: Killer Kowalski, Mike Hollow

Akcja konczaca: Rings of Saturn (Arm Bar/Arm Scissors), Death Valley Driver, Three Wheeled Moss Covered Family Credunza

Ulubione akcje: Northern Lights Suplex, Fireman Carry into Flapjack, Saturn Bomb (Falcon Arrow), The Brainbuster, Top Rope Elbow, Vertical Body Slam, Rings of Saturn II, Double Underhook Powerbomb, Saturnsault, Thrust Kick, Leg Sweep

Feudy: The Gangsters, The Dudley Boyz, RVD & Sabu, Chris Jericho, Eddie Guerrero, Raven

Poprzednie gimmicki: Perry Saturn, The Iron Horseman, Saturn

Perry Alfred Satullo (ur. 25 października, 1996) był amerykańskim wrestlerem bardziej znanym jako Perry Saturn. Od swojego debiutu w 1990 roku, walczył on w federacjach jak ECW, WCW, WWF i TNA.

Początki kariery

Przed rozpoczęciem kariery profesjonalnego wrestlera, Satullo w wieku 17 lat trafił do amerykańskiej armii, gdzie nauczył się podstaw sztuk walki, które później pomagały mu w zmaganiach na ringu. W 1988 roku, Perry rozpoczął treningi u legendy biznesu - Killera Kowalskiego w jego szkole w Malden, gdzie wkrótce zdobył swój pierwszy pas - Light Heavyweight Championship a później także Tag Team Titles z Terra Rizing, obecnie znanym jako Triple H. W tym czasie, Satullo pojawił się także w New Japan Pro Wrestling, gdzie spędził tylko 3 tygodnie. W 1993 roku, Saturn zaczął walczyć w USWA, gdzie poznał swojego późniejszego partnera z The Eliminators, Johna Kronusa. W 1994 roku, Perry z Johnem wzieli udział w turnieju o wakujące pasy tagów, jednak odpadli w finale w walce z Brianem Christopherem i Eddie Gillbertem. The Eliminators kontynuowali swoją walkę o złoto i zaledwnie kilka tygodni później pokonali wcześniejszych rywali i zostali mistrzami. Pasy trzymali przez miesiąc by stracić je dla PG-13. Natępnie, Saturn spędził trochę czasu w WAR, gdzie rozwijał swoje umiejętności ringowe. W 1995, Saturn odnowił swój tag team z Kronusem i przeniósł się do Extreme Championship Wrestling.

ECW

Zaraz po pojawieniu się w nowej federacji, kontrola nad dywizją tagów, została przejęta przez The Eliminators, którzy pokonali Mikey'a Whipwrecka i Cactusa Jacka, stając się tym samym ECW Tag Team Championami. Przez nastepne 6 miesięcy, aż do sierpnia 1996 roku, nikt nie był w stanie zatrzymać Eliminators. W końcu, Kronus i Saturn ulegli The Gangstas (Sead i New Jack), z którymi rozpoczęli długi i zacięty feud. W grudniu, Kronus i Saturn pokonali Saeda i New Jacka w wielkim rematchu i zdobyli pasy tag team ponownie. Oba tagi kontynuowały feud do marca 1997 roku, jednak w ECW pojawiła się nowa drużyna - The Dudley Boyz i to ona zgarnęła pasy od The Eliminators. Miesiąc później na Barely Legal, Kronus i Saturn pokonali Dudley Boyz i zostali mistrzami po raz 3. Po 2 miesiącach title runu, Eliminators znów zostali pokonani przez Dudley Boyz a niedługo później Satullo opuścił ECW i przeniósł się do WCW.

WCW

Saturn pojawił się w WCW na krótko przed tym jak federacja pozyskała Ravena. Po pojawieniu sie Ravena, Saturn dołączył do jego stajni The Flock by pomagać mu gnębić innych wrestlerów m.in przez interwencje w walkach. Już w swojej debiutowej walce na Nitro, Saturn pokonał Disco Inferno, ówczesnego WCW Tv Championa i stał się posiadaczem pasa, który trzymał przez miesiąc aż do rematchu z Disco. Posiadanie przez Saturna pasa, oddzielało go zdecydowanie od reszty jobberskiego The Flock. W kwietniu 1998 roku, Saturn zaczął stwarzać niepotrzebne problemy w The Flock i wplątał się w feud z Hammerem, który również był członkiem tej stajni. Na pierwszym Nitro w maju, Kidman ogłosił, że odbędzię się Loser Leaves Flock Match, między Saturnem a Hammerem. Saturn przegrał ten match i jeszcze tej samej nocy, Raven i całe Flock wyzwało Saturna by ten przyszedł i usprawiedliwił się ze swojej porażki. Saturn pojawił się z ogoloną głową, co nadało mu większego superstar look i równym krokiem szedł w stronę ringu. Niespodziewanie, Flock zaczęło atak na Hammerze i Raven ogłosił, że to on jednak musi opuścić stajnie. Niedługo później, Saturn powiedział, że był tylko przyjacielem Ravena, co bardzo rozwścieczyło lidera, który musiał wyrzucić Saturna ze stajni.

Na Fall Brawl '98, Saturn udowodnił swoje umiejetności i pokonał Ravena po interwencjach Lodiego i Kanyona. Po zakończeniu długiego feudu z Raven's Flock, Saturn miał konflikt z Eddiem Guerrero, bowiem uwa żał, że jego stajnia przypomina mu za bardzo Flock. Niedługo potem, Saturn dołączył do Kaza Hayashi i walczył przeciwko Ernestowi Millerowi i Sonny Onoo. Feud z Millerem kosztował go wiele interwencji podczas walk na Nitro i Thunder. Obaj panowie spotkali się na Starrcade. Podczas walki, interweniujący Sonny Onoo niefortunnie kopnął Millera, następnie Saturn wykonał Death Valley Driver i wygrał walkę. Później, Saturn wdarł się w konfilt z Chrisem Jericho z którym stoczył na Souled Out '99 pamiętny Looser Wars Dress Match. Jericho wygrał walkę i Saturn musiał założyć sukienkę. Feud obu wrestlerów zakończył się kilka miesięcy później po Dog Collar Matchu, który wygrał Saturn. W marcu 1999 roku, Saturn wziął udział w turnieju o US Title, jednak został wyeliminowny już w pierwszej rundzie przez Bookera T.

Pod koniec marca, Saturn reaktywował swój tag team z Ravenem i razem kontynuowali walki z Benoit i Malenko. Na Slamboree, Raven i Saturn pokonali 2 Horsemanów oraz Mysterio i Kidmana i wygrali pasy tagów. W czerwcu, Raven został kontuzjowny przez Diamond Dallas Page'a i Bam Bam Bigelowa i Saturn sam musiał stawić czoła 2 wrestlerom. Mimo interwencji Kanyona, Saturnowi nie udało się obronić pasów. Wkrótce nowym partnerem Saturna został Chris Benoit, z którym walczył przeciwko The Triad, ciągnąc dalej feud.

Na Bash At The Beach 1999, Saturn i Benoit walczyli z The Triad o pasy tag team. Saturn dostał kombinacje Diamond Cutter i Greeting From Asbury Park i został zpinowany. Benoit i Saturn dołączyli niedługo potem do Shane'a Douglasa i nazwali swoją stajnie - The Revolution. Była to jedna z najsilniejszych stajni od czasów 4 Horsemen. W sierpniu, Revolution feudowało z inną grupą - The Rednecks a na Road Wild '99, Saturn, Malenko i Benoit pokonali przeciwników po tym jak Saturn wykonał DVD na Bobbym Duncum Jr.

Miesiąc później, Saturn i reszta Revolution kontynuowali feud z Viciousem i Rickiem Steinerem. Saturn zgodził się na walkę ze Steinerem o Tv Title, jednak przegrał ją. Wkrótce Revolution wraz z kontuzjowanym Douglasem zaczęło celować w Filthy Animals. Pojawiać zaczęły się też konflikty między Benoitem a Revolution i musiał on opuścić stajnie na rzecz Breta Harta. Na Halloween Havoc '99, Saturn stoczył pojedynek z Eddym Guerrero, który był członkiem Filthy Animalsa a walka zakończyła się DQ dla Saturna, po interwencji Rica Flaira, który pobił Eddyego. Po Halloween Havoc, został ogłoszony turniej o World Title. W 1 rundzie, Saturn pokonał Eddiego Guerrero przy małej pomocy Revolution i przeszedł do kolejnej rundy. Następnym przeciwnikiem Saturna okazał się być Bret Hart. Mimo interwencji Revolution, Saturnowi nie udało się go pokonać i stapował on po założonym przez Breta, Sharpshooterze. Konflikt na lini Revolution i Filthy Animals nie malał i na Mayhem '99, Saturn i Malenko dołączyli do Asya'i i stoczyli Elimination Match z Eddym, Kidmanem i Torrie, która byłą jego dziewczyną. Jak sie później okazało, jedynym survivorem został Saturn. Na Souled Out '99, Saturn przegrał z Kidmanem, który oprócz tej walki stoczył jeszcze 2 z innymi członkami Revolution. Gala ta była ostatnią Saturna i razem z Benoitem, Malenko i Guerrero, całą grupą przenieśli się do WWF.

WWF

Na ostatnim RAW w styczniu 2000, The Radicalz (Benoit, Saturn, Malenko, Guerrero) pojawilli sie gali szukając pracy w federacji. Z pomocą przyszedł im Cactus Jack, który ich oficjalnie przedstawił i Radicalz podpisali kontrakty. Radicalz stoczyli brawl razem z New Age Outlawz przeciwko heelowej frakcji McMahon-Helmsley. Benoit opuścił wkrótce stajnie i rozpoczął feud z Chrisem Jericho a 3 pozostałych członków Radicalz feudowało z Too Cool i Chyna. Radicalz rozpadało się po tym jak Eddie postanowił opuścić grupe dla ukochanej Chyna'y. Malenko i Saturn ciągle jednak byli w tagu.

Saturn został przeniesiony do dywizji Hardcore gdzie toczył feud z Crashem Holly. Wkrótce do Saturna dołączyła Terri Runnels, która stała się jego managerką. Po nieudanym występie w King Of The Ring tournament, Perry zainteresował się pasem European, jednak przed długi okres nie udało mu się go zdobyć. 23 lipca, Perry Saturn pokonał Eddiego i wygrał tytuł. Podczas feudu Terri z The Kat, Saturn wplątał się w konflikt z Al Snowem, na rzecz którego stracił European Championship.

The Radicalz zreformowało sie pod koniec 2000 roku i rozpoczęło feud z D-Generation X, których pokonali na Survivor Series. Tego samego wieczoru, grupa zaatakowała Stone Colda podczas jego walki z Triple H. Wkrótce, Malenko starał sie o względy Lity przez co Radicalz wdarli się w konflikt z Hardy Boyz. Na WrestleManii X-Seven, Saturn pomógł Eddiemu pokonać Testa, jednak nie zatrzymało to Eddiego w stajni i opuścił on Radicalzów.

W marcu, gimmick Saturna uległ totalnej zmianie. Od teraz zaczął on pojawiać się z mopem nazwanym Moppy, który a raczej która według niego była żywa. Terri kazała wybrać Perry'emu między nią a mopem. Saturn wybrał oczywiście mopa i Terri odszedła od niego do Ravena, który pomógł jej zniszczyć mopa. Saturn zrewanżował się na Ravenie i pokonał go na Unforgiven.

W kwietniu 2002 roku, odnowiła się kontuzja kolana Saturna i został on wykluczony z wrestlingu na 4 miesiące. Po zmianie nazwy z WWF na WWE, federacja zrobiła czystki w rosterze i Perry został zwolniony przed zaplanowanym powrotem na listopad 2002.

Scena niezależna

Po opuszczeniu WWE, Saturn rozpoczął tour po Europie razem z World Wrestling All-Stars a jego managerką została Midajah. W marcu 2003, Saturn pojawił sie w TNA, gdzie stoczył kilka hardcorowych meczy a po zaledwie miesiącu odszedł z federacji.

Strzelanina i zaginięcie

W kwietniu 2004, Saturn odwożąc swoją dziewczynę do pracy w Atlancie, zatrzymał się samochodem by zapobiec gwałtowi jakiejś kobiety. Perry został postrzelony 3 razy w wyniku czego w jego karku została zamontowana metalowa płyta i protezy w 3 kręgach.

Saturn zakładał swój powrót na ring na 17 września 2004 roku na walke z Goodmanem, promotorem USA Pro Wrestling. Lekarze jedak nie pozwolili mu walczyć i nie pojawił on się na gali. Identyczna sytuacja miała też miejsce z gala Hardcore Homecoming.

Saturn od kilku lat stracił kontakt z rodziną i przyjaciółmi. Żadna z jego byłych dziewczyn i żon nie dostała od niego żadnego znaku życia i nikt nie wie gdzie on może być. Po tym jak Saturn nie pojawił się na pogrzebie swoich najlepszych przyjaciół - Chrisa Candido i Johna Kronusa oraz swojego mentora - Killera Kowalskiego, rodzina wrestlera zakłada najczarniejszy ze scenariuszy jednak Don Tony i Kevin Castle Radio Show, twierdzą, że były wrestler umiejętnie ucieka od płacenia alimentów.


Stajnie

The Radicals (WWF, 2000): Eddie Guerrero, Chris Benoit, Dean Malenko

The Revolution (WCW, 1999): Shane Douglas, Dean Malenko, Chris Benoit, Asya, The Wall

Upstarts (WCW, 1999): Shane Douglas, Buff Bagwell, Chris Benoit, Dean Malenko

The Flock (WCW, 1997-1998): Raven, Billy Kidman, Horace Hogan, Reese, Van Hammer, Sick Boy, Scotty Riggs, Stevie Richards

Team Extreme (NWA, 2003): Sandman, New Jack, Justin Credible


Tag Teamy

The Eliminators (ECW/USWA): John Kronus

The Radicals (WCW): Dean Malenko

- (WCW): Raven

- (WCW): Chris Kanyon

- (IWF): Terra Rizing


Tytuly

WWE: European Champion, Hardcore Champion [2]

WCW: Tag Team Champion [2], Television Champion

ECW: World Tag Team Champion [3]

IWF: Light Heavyweight Title [2], Tag Team Title

USWA: Tag Team Title

USWF: Light Heavyweight Title


Nagrody

PW Torch - MV Team [1996] with John Kronus

RSPW - Best Tag Team [1997] with John Kronus