Ulf Hermann

Z WrestlingPedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Ulf Hermann

Zdjęcie, Ulf Hermann.

Informacje:

Prawdziwe imie: Ulf Nadrowski

Waga: 127 kg

Wzrost: 1.98 m

Data urodzenia: 4 kwiecien 1966

Debiut: 27 sierpien 1989

Miejsce urodzenia: Hannover, Germany

Trener: CWA Wrestling School

Akcja konczaca: Tower of Power (diving powerbomb)

Ulubione akcje: Clothesline, Chokeslam, Big Boot, Weapons Attack

Feudy: The Pittbuls, Jean-Pierre LaFitte, Abyss

Poprzednie gimmicki: Ulf Hermann, Ulf Ranger, Herman The German, "7ft German" Ulf Herman, "The Hardcore Hun", "The Flaming German"

Ulf Nadrowski (urodzony 4 kwietnia 1966 roku) jest niemieckim profesjonalnym wrestlerem, bardziej znanym jako Ulf Herman. Najbardziej kojarzony jest z występów w federacji Extreme Championship Wrestling w latach 1998-1999, gdzie był członkiem stajni Full Blooded Italians. Herman jest również znany z występów w wielu niezależnych federacjach europejskich, między innymi w federacji Frontier Wrestling Alliance w UK, jak również 1 Pro Wrestling i Real Quality Wrestling (gdzie aktualnie posiada pas RQW Heavyweight Champion).


Kariera

Wczesna kariera

Ulf Nadrowski był mistrzem regionu w pływaniu w Niemczech, miał również pewne sukcesy w Judo, zanim zając się na poważnie wrestlingiem. Herman podróżował do Dortmundu, Linzu, Grazu i do Wiednia, gdzie szkolił swoje zapaśnicze umiejętności. W Wiedniu rozpoczął występy w małej, lokalnej federacji, i po raz pierwszy w ringu stanął 27 sierpnia 1989 roku jako Ulf Ranger. W styczniu 1990 roku Ult na 8 tygodni poleciał do RPA, gdzie walczył dla lokalnej federacji.

Ulf powrócił do Niemiec, gdzie walczył w lokalnych, niezależnych federacjach, do momentu, w którym dostał szanse pokazania się w federacji World Wrestling Federation. W swoim try-oucie walczył jako "Herman the German". Po powrocie do Europy, Herman walczył na terenie Wielkiej Brytanii gdzie nabierał doświadczenia. Walczył również dla federacji CWA w Wiedniu.

W 1993 roku Ulf został wybrany jako 'Rookie Of The Year', dzięki czemu mógł stanąd do walki z Papa Shango (bardziej znany jako Godfather z WWF). Walka ta odbyła się na gali Euro Catch Festival. Ulf przegrał, jednak jak sam mówi największe znaczenie miało doświadczenie i świadomość, jakiej nabrał po tym pojedynku.

W 1995 roku Ulf stanął do walki z Ultimate Warriorem, który pojawił się w CWA. Pomimo porażki z jedną z większych legend w historii, Ulf stał się popularnych i powszechnie rozpoznawalnym zawodnikiem.


Extreme Championship Wrestling

W roku 1998, Herman poleciał do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczął występy w federacji Extreme Championship Wrestling. 18 lipca 1998 roku Ulf zadebiutował w federacji, gdzie wraz z Mikem Lozansky i Michaelem Kovacem przegrali walkę z Axlem Rottenem, Ballsem Mahoney`em i Johnem Kronusem. 24 lipca 1998 roku Herman po raz kolejny przegrał, tym razem jego przeciwnikiem Kronus. 2 tygodnie później, 7 sierpnia 98, Herman po raz drugi musiał uznać wyższość Kronusa. W końcu, 8 sierpnia 1998 roku, Herman po raz pierwszy zwyciężył w ECW pokonując Kronusa. 28 sierpnia 1998 roku Tommy Dreamer, Blue Meanie i Super Nova pokonali Jacka Victory, Danny Doringa i Hermana. Po tej walce Herman miał wolne, i pojawił się dopiero 16 stycznia 1999 roku, gdzie na gali House Party, został pokonany przez Kronusa.

Herman niedługo później dołączył do stajnie Full Blooded Italians. W tym czasie, pomimo, że pojawiał się na ringu coraz rzadziej, miał możliwość walk o tytuł mistrzowski w pojedynkach z Rob Van Damem i Sabu, jednak walki te nie zainteresowały szerzej publiczności. Ostatnia walka Ulfa w ECW miała miejsce 30 stycznia 1999 roku, gdzie zmierzył się ze swoim przyjacielem – Sabu.

Po przygodzie z ECW, Ulf powrócił do Europy, gdzie szybko zdobył pas NWA Germany Heavyweight title. Herman kontynuował występy w federacjach niezależnych na terenie Europy, walcząc w takich federacjach jak Frontier Wrestling Alliance i później 1 Pro Wrestling.


1 Pro Wrestling

6 stycznia 2006 roku, Herman zadebiutował w federacji 1PW, zastępując D'Lo Browna który w ostatniej chwili wycofał się z obecności na gali. Herman przegrał swoją pierwszą walkę z Sterling Jamesem Keenanem, jednak pojawił się pod koniec gali, pomagając Sabu pozbyć się z ringu Keenana i Abyssa. W następnej walce, Herman wraz z Sabu przegrali z Keenanem i Abyssem. Herman wziął udział w następnym dużym show federacji 1PW - 'All or Nothing', wygrywając dark match pierwszego dnia gali. Ulf wyzwał do walki Abyssa na galę drugiego dnia. Pojedynek miał stypulacje 'Survival of the Sickest' match. Pod koniec pierwszego dnia okazało się, że stawką w pojedynku był pas 1PW Heavyweight Championship, który Abyss zdobył w wyniku pokonania AJ Stylesa w finale turnieju. Herman został pokonany po chokeslamie który przyjął na palący się stół naszpikowany pinezkami.

Herman dostał swój rewanż, i w walce Falls Count Anywhere match, na gali Know Your Enemy Night One ponownie przegrał z Abyssem. Drugiego dnia gali, Ulf ogłaszał odejście na emerytuję, jednak w tym momencie został zaatakowany przez Icemana. Do odejścia Hermana nie doszło, jednak doszło do pojedynku z Icemanem, który go pokonał w walce No-DQ match na gali The Devil's Due. Herman nie pojawił się na gali Invincible z powodów osobistych, jednak powrócił na show European Deathmatch, gdzie walczył z Icemanem i Martinem Stonem. Stone spinnował Icemana wygrywając walkę. Ulf powrócił na gale Fight Club IV: Fight for the Future, gdzie wraz ze Stevem Corino i Keenanem walczył przeciwko Darkside`owi i Team Supreme – byłymi członkami z grupy Keenana. Team Ulfa wygrał walkę po akcji Steve Corino. W main evencie odbywa się walka 'Fight for the Future' battle royale, w której Herman wyeliminował największa liczba zawodników, jednak sam został wyeliminowany przez Jodie Fleischa.

Na gali Will Not Die, Iceman i Herman ponownie walczyli ze sobą ze stypulacją Survival of the Sickest match. Stawką walki był pas Abyssa, który został vacatowany (1PW World Championship). Po bardzo krwawej walce, Herman wykonał brainbuster/suplex combination na płonący stów pokonując przeciwka. Ulf zdobył pas 1PW World Heavyweight Champion.

Pierwsza obrona pasa nastąpiła na gali Resurrection, gdzie Herman pokonał Icemana w I quit Match. Na 2-dniowej gali - Know Your Enemy, również bronił pasa, pierwszego dnia w four-way przeciwko Abyssowi, Sterling Jamesowi Keenanowi oraz Dougowi Williamowi, oraz drugiego dnia w walce z Sterling Jamesem Keenanem. Ponowna obrona miała miejsce na gali Invincible, gdzie ponownie pokonał Sterling Jamesa Keenana. W walce tej dodatkowo miał wziąć udział Abyss, jednak ten nie pojawił się na gali.

Herman w ostateczności przegrał walkę i w wyniku tego pas, na rzecz Keenana w walce w klatce na gali 2nd Anniversary Show.


Real Quality Wrestling

9 lutego 2008 roku na gali ACW - Riptide II, Herman zdobył najważniejszy pas federacji Real Quality Wrestling - Heavyweight Title, w walce title vs title match, kładąc na szali swój tytuł ACW Title, w walce z ówczesnym mistrzem FQW - Martinem Stonem. Pierwsza obrona pasa miała miejsce 9 marca, kiedy pokonał Johnny Mossa.


Życie osobiste

Nadrowski żonaty i ma dwójkę dzieci. W przeszłości pracował jako ochroniarz, i jeździł po trasach koncertowych z takimi zespołami jak 3 Doors Down, System of a Down, Slipknot i Rammstein. Nadrowski ma również swój klub fitness.


Stajnie

Full Blooded Italians (ECW, 1997-1999): Tommy Rich, Tracy Smothers, Little Guido, Big Sal E. Graziano, Tony Mamaluke, Salvatore Bellomo, J. T. Smith, Big Guido

Wright Connection (ECW): Lance Wright, Brakkus, 2 Cold Scorpio, Danny Doring, Roadkill, Mike Loransky


Tag Teamy

The Showswearers (FWA): Alex Shane

- (CWA): Tony St. Clair

- (CWA): Christian Eckstein

- (FWA): Drew McDonald

- (CWA): August Smisl


Tytuly

CWA: Tag Team Title [4], Iron Man Title

EWF: Heavyweight Title

FCW: Heavyweight Title

NWA: Germany Heavyweight Title

FWA: British Tag Team Title [3]

PWA: European History Title

GWF: Heavyweight Title

IWW: Heavyweight Title

1PW: Heavyweight Title


Nagrody

CWA - Rookie of the Year [1993]